
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 20 V |
| Operating Supply Voltage | 25 V |
| Number of Cells | 1 |
| Function | Battery Protection |
| Battery Type | Lead Acid, Li-Ion, Li-Polymer, NiCd, NiMH |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$13.42128
Ext.Price$13.42128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.42128 | $13.42128 |
| 10 | $12.97162 | $129.71620 |
